KIEROWNICTWO REDAKCJI

„Rzeczpospolita" jest i pozostanie gazetą użyteczną. Ma wspierać polskich przedsiębiorców i prawników, księgowych i ludzi odpowiedzialnych za finanse polskich przedsiębiorstw. Dostarczać im sprawdzonej i przydatnej wiedzy. Nie będziemy jednak tylko podręczną bazą danych. Rolą oraz misją pisma jest i pozostanie walka o interes polskiego przedsiębiorcy. Będziemy z pełną determinacją recenzować rząd i parlament, czy działają na rzecz polskiej gospodarki, a tam, gdzie to konieczne, nie żałować słów bezwzględnej krytyki. Broniąc interesów polskich przedsiębiorców i pracowników, będziemy szczególnie uważnie przyglądać się prawodawstwu Unii Europejskiej i piętnować szkodliwy, antyrynkowy protekcjonizm, nawet jeśli będzie udziałem naszych najbliższych partnerów.

Bogusław Chrabota Redaktor naczelny "Rzeczpospolitej"
Rocznik 1964, urodzony w Krakowie, absolwent i doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutował w prasie niezależnej w 1986 roku. Do roku 1989 współpracował z różnymi tytułami prasy podziemnej i emigracyjnej. Od 1990 roku w TVP Kraków. Od 1992 roku zastępca dyrektora Redaktora Naczelnego TAI w Warszawie. Od 1993 roku współtworzył telewizję Polsat. Pełnił w niej funkcje: dyrektora programowego, szefa anteny, dyrektora zarządzającego, szefa kanałów tematycznych, szefa informacji i publicystyki, oprawy etc. Ostatnio szef publicystyki grupy Polsat i dziennikarz Polsat News. Długoletni komentator Tok FM i Radia PiN. Bloger. Autor książek, scenariuszy, publicysta prasowy i felietonista. Wykładowca akademicki. Członek Polskiego Towarzystwa Bluesowego. uhonorowany medalem Niezłomny w słowie – za zasługi dla drugiego obiegu w PRL. Bezpartyjny.
Tomasz Pietryga
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowego studium bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Warszawskim. Z „Rzeczpospolitą” związany od 2007 r. kolejno jako dziennikarz, zastępca kierownika działu prawa, szef działu prawa, a od 2017 r. Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”. Twórca publicystycznych dodatków „Rzecz o Prawie”, „Sądy i Prokuratura”, autor nowej koncepcji dodatków specjalistycznych „Dobra Firma” o tematyce podatkowej, kadrowej, administracyjnej i z zakresu prawa gospodarczego. Jest też pomysłodawcą raportów prawnych „Rzeczpospolitej” wydawanych od 2017 r. Laureat nagród m.in.: „Pracodawca Godny Zaufania”, „Finansista Roku 2015”. W 2018 roku wyróżniony przez Naczelną Radę Adwokacką „Złota wagą”  za wszechstronne kształtowanie świadomości prawnej społeczeństwa. Wcześniej związany przez 7 lat z „Gazetą Prawną”. Uczestnik misji OBWE na Bałkanach.
Andrzej Stec
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

W Gremi Media od 2012 roku. Najpierw jako z-ca redaktora naczelnego Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, a następnie redaktor naczelny „Parkietu”. Od listopada 2016 roku pełni jednocześnie funkcję z-cy redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” i odpowiada za największy w kraju newsroom gospodarczy.

W latach 2000 - 2007 dziennikarz działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”.W tym czasie nominowany do nagrody Grand Press oraz uznany „Najlepszym dziennikarzem ubezpieczeniowym 2007 r.” przez Polską Izbę Ubezpieczeniową. Wokresie 2007 - 2012 roku był redaktorem działu Inwestor w ”Pulsie Biznesu”.

Od 1993 roku związany z rynkiem kapitałowym. Był maklerem papierów wartościowych w Biurze Maklerskim Banku BPH. W latach 2010–2012 członek zarządu Związku Maklerów i Doradców, a później – w Radzie Związku.
Michał Szułdrzyński
Ur. 1980. Dziennikarz i publicysta. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. I zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”, szef weekendowego magazynu „Plus Minus”. W „Rzeczpospolitej” pracuje od 2008 roku, najpierw jako zastępca, a potem szef działu krajowego. Prowadził programy publicystyczne w TVP Info oraz Polsat News a także jeden z prowadzących audycję „O wszystkim z kulturą” w Radiowej Dwójce.

W latach 2006-08 był redaktorem naczelnym „Nowego Państwa”. Wcześniej był w gronie założycieli kwartalnika Klubu Jagiellońskiego „Pressje”.

Zdobywca nagrody Grand Press w 2016 roku w kategorii publicystyka. W 2016 roku nominowany również do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, oraz do nagrody Kisiela.

common