KIEROWNICTWO REDAKCJI

„Rzeczpospolita” jest i pozostanie gazetą użyteczną. Ma wspierać polskich przedsiębiorców i prawników, księgowych i ludzi odpowiedzialnych za finanse polskich przedsiębiorstw. Dostarczać im sprawdzonej 
i przydatnej wiedzy. 
Nie będziemy jednak tylko podręczną bazą danych. 
Rolą oraz misją pisma jest 
i pozostanie walka o interes polskiego przedsiębiorcy. Będziemy z pełną determinacją recenzować rząd i parlament, czy działają na rzecz polskiej gospodarki, a tam, gdzie to konieczne, nie żałować słów bezwzględnej krytyki. Broniąc interesów polskich przedsiębiorców 
i pracowników, będziemy szczególnie uważnie przyglądać się prawodawstwu Unii Europejskiej 
i piętnować szkodliwy, antyrynkowy protekcjonizm, nawet jeśli będzie udziałem naszych najbliższych partnerów.

Bogusław Chrabota Redaktor naczelny "Rzeczpospolitej"
Rocznik 1964, urodzony w Krakowie, absolwent i doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutował w prasie niezależnej w 1986 roku. Do roku 1989 współpracował z różnymi tytułami prasy podziemnej i emigracyjnej. Od 1990 roku w TVP Kraków. Od 1992 roku zastępca dyrektora Redaktora Naczelnego TAI w Warszawie. Od 1993 roku współtworzył telewizję Polsat. Pełnił w niej funkcje: dyrektora programowego, szefa anteny, dyrektora zarządzającego, szefa kanałów tematycznych, szefa informacji i publicystyki, oprawy etc. Ostatnio szef publicystyki grupy Polsat i dziennikarz Polsat News. Długoletni komentator Tok FM i Radia PiN. Bloger. Autor książek, scenariuszy, publicysta prasowy i felietonista. Wykładowca akademicki. Członek Polskiego Towarzystwa Bluesowego. uhonorowany medalem Niezłomny w słowie – za zasługi dla drugiego obiegu w PRL. Bezpartyjny.
Bartosz Węglarczyk Zastępca redaktora naczelnego
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1989 r. w "Gazecie Wyborczej", wieloletni korespondent zagraniczny tej gazety w Moskwie, Brukseli i Waszyngtonie. Laureat Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za obsługę rozszerzenia NATO. Od 2009 r. szef działu zagranicznego "Gazety Wyborczej". Od początku 2012 r. redaktor naczelny miesięcznika SUKCES, a od listopada 2012 r. równocześnie zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej".
Ewa Usowicz Zastępca redaktora naczelnego
Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej. Od początku związana z dziennikarstwem prawnym - najpierw w "Gazecie Prawnej". W „Rz” od 2007 r. – jako kierownik działu prawa, a od 2010 r. – zastępca redaktora naczelnego. Stworzyła m.in. ranking urzędów skarbowych, konkurs na najlepszego prawnika przedsiębiorstwa i cykl wywiadów ze znanymi prawnikami.
Paweł Jabłoński Zastępca redaktora naczelnego
Absolwent Wydziału Rolniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W "Rzeczpospolitej" od 1991 r. Od 2001 był kierownikiem działu ekonomicznego, a w 2006 został zastępcą redaktora naczelnego. Stworzył listy: Marki Polskie, Europa 500 i Listę 2000.

common