Tutaj jesteś: ekonomia » Blogi Ekonomiczne
18-10-2018

Wielka niepewność pracy tymczasowej

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

Nie wszyscy pracodawcy chcą tracić elastyczność, jaką daje im praca tymczasowa. Będą więc szukać innych form zewnętrznego zatrudnienia, w tym outsourcingu, albo oferować pracownikom tymczasowym umowy zlecenia.

18-10-2018

Widok na Tatry i dostęp do Bałtyku

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

"Dam Ci żyć" – zachęca w wyborczym anonsie uśmiechnięty 24-latek startujący do rady miejskiej w Bytowie. Hasło nieco dwuznaczne, nie wiem, czy będzie skuteczne, ale dzięki internetowi poznała go cała Polska.

17-10-2018

Hulajnogi i sny o potędze

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

Kiedy powstał oficjalny rządowy program elektromobilności z ambitnym celem 1 mln aut elektrycznych na polskich drogach w 2025 r., zażartowałem, że pewnie będzie milion, ale hulajnóg. I oto ten żart staje się rzeczywistością. Na ścieżkach rowerowych, a nawet – o zgrozo – na jezdniach coraz częściej widuję jeźdźców mknących na elektrycznych jednośladach.

16-10-2018

Fiasko żabich skoków

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

Koszmarem rządu PO–PSL byli Chińczycy, rządu PiS mogą być Włosi. Kiedy chiński koncern Covec porzucił w 2011 roku budowę wiodącej do Warszawy autostrady A2, mało brakowało, a skończyłoby się kompromitacją Polski, gdyby kibice nie mogli sprawnie dojechać na Euro 2012. Wtedy wiele rządowych stołków uratowała jedna z czeskich firm Boegl a Krysl, przejmując dużą część inwestycji i kończąc ją na czas.

14-10-2018

Ponad granicami tylko na papierze

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

Unijni urzędnicy od dawna podkreślają, że w Europie musi znacząco wzrosnąć transgraniczny handel internetowy.

11-10-2018

Niesolidarni z klientami

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

Solidarność, dla której wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę było od kilku lat jednym z priorytetów, chce, by jej poczucie zadowolenia udzieliło się innym. Dlatego choć obowiązujący od siedmiu miesięcy zakaz jest pełen dziur, wywołuje zamieszanie i frustrację przedsiębiorców i klientów, związek przedstawia go jako wielki sukces.

11-10-2018

500+ na prąd

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

Polska nie jest krajem na dorobku. Stać nas na programy społeczne, o których najbogatsi mogą tylko marzyć.

10-10-2018

Sen o bogatym wujku z zagranicy

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

Nie ma dzisiaj państwa, które by nie zabiegało o inwestorów z zagranicy. Nawet Korea Północna i Kuba, choć oficjalnie głoszą wrogość do kapitalizmu, starają się przyciągnąć kapitalistyczne firmy. Globalna rywalizacja o inwestorów sprawiła, że praktycznie każdy kraj, bogaty czy biedny (biedniejsze muszą starać się bardziej), oferuje im jakieś zachęty.

09-10-2018

Co nam w sieci gra

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

Od kilku miesięcy nie uruchomiłem odtwarzacza DVD. Stoi, trochę się kurzy i przypomina o całkiem niedawnych czasach, kiedy pracował nieomal na okrągło.

03-10-2018

Margaryniarze kontra maślaki

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

Dyskusje, jakie od lat toczą ze sobą zwolennicy masła i margaryny, jako żywo przypominają dialogi o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Obie strony sięgają po profesjonalne opinie lekarzy, dietetyków, swoje dorzucają też zwolennicy zdrowej kuchni – padają różne argumenty, ale żadna ze stron nie kapituluje pod ich naciskiem, tylko przechodzi do kontrofensywy.

02-10-2018

Idą drożyzna i spowolnienie

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

Splot negatywnych czynników wpływających na zwiększenie kosztów przedsiębiorstw niestety narasta. W przyszłym roku firmy zapłacą za prąd co najmniej 50 proc. więcej niż w roku obecnym.

01-10-2018

Tygrysowi brakuje sił

Kategoria: Blogi Ekonomiczne

W ostatnich miesiącach przyzwyczailiśmy się do samych dobrych wieści ze świata gospodarki. Wzrost PKB o 5 proc. w skali roku, jeden z najwyższych w Europie, rekordowy skok płac i wydatków socjalnych – to brzmi świetnie. Nic dziwnego, że PiS chętnie mówi o tych osiągnięciach w trakcie kampanii samorządowej. Problem w tym, że to może być już przeszłość.

Poprzednia
1 2 3 4 5 6 7 ...100
common