11-01-2017

Polska w rankingu systemów emerytalnych

W grudniu Prezydent podpisał ustawę o obniżeniu wieku emerytalnego a rząd zakończył przegląd systemu emerytalnego. Jednocześnie kilka miesięcy temu zostały przedstawione podstawowe założenia „Programu Budowy Kapitału”, którego jednym z filarów jest wprowadzenie quasi obowiązkowych planów emerytalnych dla pracodawców.

16-12-2016

OFE – a może jednak nie wszystkie decyzje zapadły?

Wiele wskazuje, że czeka nas dyskusja nad „koncepcją likwidacji Funduszy Emerytalnych” i rząd wcale nie musi być jednomyślny w swojej decyzji.

06-12-2016

Pracownicze Plany Kapitałowe – wciąż więcej pytań niż odpowiedzi

W połowie lutego rząd oficjalnie przyjął tzw. Plan Morawieckiego. Plan przedstawiony „w zarysie” przez wicepremiera Morawieckiego w połowie ubiegłego roku zawierał m.in. zmiany w organizacji rynku emerytalnego w Polsce.

02-12-2016

Pracownicze Plany Kapitałowe – byle ich „nie zepsuć"

Miałem ostatnio okazję wymienić się poglądami na temat rządowych pomysłów emerytalnych z jednym z najbardziej szanowanych dziennikarzy ekonomicznych.

11-11-2016

Czy istnieje związek między emeryturami, a pomysłem jednolitego podatku?

Zakładam, że niewiele systemów podatkowych mogłoby zostać uznanych za proste, a tym bardziej za przyjazne podatnikom.

30-09-2016

ZUS i KNF ogłaszają nowe pomysły na zwiększenie przyszłych emerytur

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o pomyśle „obowiązkowej” składki na PPE. W informacjach prasowych pojawiła się również kwota tej obowiązkowej składki – 20 zł.

25-08-2016

Plan Morawieckiego ostatnią szansą na sensowną reformę emerytur

Wydaje się, że najbliższe kilka lat wyznaczają rzeczywistą granicę i ostatni moment na sensowne zreformowanie systemu emerytalnego

03-06-2016

Obligatoryjne przyspieszenie w III filarze

Wydaje się jednak, że rząd jest silnie zdeterminowany, aby zrewolucjonizować III filar i nadać mu znaczenie postulowane przez wiele osób zajmujących się emeryturami i kwestią długoterminowych oszczędności.

17-05-2016

Instytucje muszą zaangażować się w III filar

Trzeciego filaru nie zbudujemy bez aktywnego zaangażowania instytucji finansowych – w efekcie warto zastanowić się jakich zmian oczekuje rynek finansowy

30-03-2016

Czy oszczędności mają „obywatelstwo”?

Brak lokalnych oszczędności powoduje, że rynek finansowy, a szerzej gospodarka uzależniają się od kapitału zagranicznego.

15-03-2016

Gospodarka najlepszą inwestycją emeryta

Budowa pracowniczych programów emerytalnych ma sens, jeżeli stać na to pracowników i pracodawców.

27-01-2016

Grecy przeciwko odbieraniu przywilejów emerytalnych

W ostatnich dniach w mediach ponownie pojawił się temat „greckich emerytów”. Wszystko to za sprawą 2-dniowego strajku marynarzy, którzy zaprotestowali przeciwko ujednoliceniu systemu emerytalnego i odebraniu im prawa do „branżowych” emerytur.

Poprzednia
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Felieton emerytalny

Polska w rankingu systemów emerytalnych

W grudniu Prezydent podpisał ustawę o obniżeniu wieku emerytalnego a rząd zakończył przegląd systemu emerytalnego. Jednocześnie kilka miesięcy temu zostały przedstawione podstawowe założenia „Programu Budowy Kapitału”, którego jednym z filarów jest wprowadzenie quasi obowiązkowych planów emerytalnych dla pracodawców. >>

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni
common