Tutaj jesteś: ekonomia » Biznes » Firmy

Firmy

Zakończona w tym roku formalna integracja państwowego przemysłu obronnego nie gwarantuje sukcesu Polskiej Grupie Zbrojeniowej
Gruntownie przebudowana Agencja Mienia Wojskowego pomoże rządowi i firmom w eksporcie polskiej broni.
Nowe technologie pozwalają odkrywać złoża i skuteczniej wydobywać surowiec z już eksploatowanych.

Felieton

Felieton

Dług prawie jak narkotyk

Ustawiony w centrum Warszawy zegar pokazał właśnie, że nasz dług publiczny przekroczył bilion złotych. Zegar ustawił tam znany gospodarczy szkodnik Leszek Balcerowicz – zapewne po to, by choć trochę zrehabilitować się za swoje dawne szkodnictwo.

Felieton

Witold M. Orłowski: Nieprzewidywalność

To, co rok temu wydawało się niemożliwe do wyobrażenia, dziś stało się faktem.

Motoryzacja

Po bardzo dobrym początku roku (+2,5 proc. w styczniu, +4,3 w lutym, +2,2 w marcu i +9 w kwietniu) rynek nowych samochodów we Francji uspokoił się w maju.

Media i Internet

W USA nie milkną pogłoski o tym, że Comcast może wrócić do gry o 21st Century Fox. W Polsce części ekspertów nie podoba się pośrednie przejęcie TVN przez Discovery.

Transport

O 45 procent wzrosła rok do roku liczba wniosków o polubowne zakończenie reklamacji, które w pierwszym półroczu wpłynęły do niemieckiego Organu Arbitrażowego do spraw Przewozów Pasażerskich

Handel

Po raz drugi w ciągu trzech dni prezydent Donald Trump zaatakował handlowego giganta wyspecjalizowanego w handlu internetowym - Amazon.com

Żywność

Władze francuskie rozszerzyły nakaz wycofania z handlu serów reblochon firmy Chabert z Sabaudii, w związku z podejrzeniem, że przyczyniły się do poważnych zatruć pałeczkami okrężnicy (escherichia coli). Trwają badania, czy doprowadziły do śmierci dziecka.

Przemysł Obronny

Argentyna odkupiła od marynarki wojennej Francji 5 używanych myśliwców Super Etendard za 12,6 mln euro — podano oficjalnie w Buenos Aires.
Z ostatniej chwili
Najlepiej oceniane
Najczęściej czytane
common