Tutaj jesteś: ekonomia » Ludzie

Ludzie

Wkrótce możemy importować prąd z Polski – mówi b. szef Niemieckiej Agencji Energii Stephan Kohler.
Na rynku inwestycyjnym dominował kapitał niemiecki i francuski.
 Teraz okazji szukają Amerykanie – mówi szef firmy Christie & Co w Warszawie Adam Konieczny.
Więcej niż kiedykolwiek znaczą dziś w reklamie wartości „starego świata" – wciąż trzeba mieć na kampanię dobry pomysł i umieć dobrze go opowiedzieć – mówi w rozmowie z Magdaleną Lemańską wiceszefowa Facebooka na EMEA Nicola Mendelsohn.

Rozmowa

Z głównym ekonomistą Credit Agricole Bank Polska rozmawia Grzegorz Siemionczyk.
Media społecznościowe generują mnóstwo informacji, ale nauczenie się ich wykorzystywania to już jest wyższa szkoła – mówi wiceprezes Compensy Rafał Mosionek.
W ciągu 5-10 lat Polska może pozostać jedynym w UE krajem bez wspólnej waluty. To oznacza daleko idącą marginalizację - mówi główny ekonomista BCC i członek krajowy PAN, w latach 1970-2005 wykładowca London School of Economics Stanisław Gomułka.
Nowe elektrownie węglowe, takie jak np. w Kozienicach czy Opolu, nie generują smogu - mówi prof. Władysław Mielczarski, elektroenergetyk z Politechniki Łódzkiej.
Obie spółki powstałe po podziale Marvipolu mają duży potencjał wzrostu wartości. Wkrótce pojawię się w kolejnej spółce z GPW – zapowiada przedsiębiorca i inwestor Mariusz Książek.

Sylwetka

Jan Kulczyk był nie tylko najbogatszym Polakiem, ale też człowiekiem instytucją. Można było go cenić, można było go nie znosić, ale trudno było mu odmówić wielowymiarowości i rozmachu.
Temel Kotil, prezes Turkish Airlines, stoi za sukcesem tych linii. Teraz ratuje ją przed problemami.
W wieku 66 lat zmarła prof. Zyta Gilowska, wicepremier i minister finansów w rządzie PiS w latach 2006–2007, orędowniczka prostego systemu podatkowego i sprawnego państwa.
Piotr Aleksandrowicz, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" w latach 1996 do 2001, zmarł po długotrwałej walce z chorobą.
W 2011 roku, kiedy Francuzi walczyli o utrzymanie stanowiska dyrektora generalnego MFW, wiedzieli, że muszą znaleźć kandydata zupełnie innego od skompromitowanego Dominique'a Strauss-Kahna, a przy tym kompetentnego.

Komentarze i Opinie

Kowalik: Bądź człowiekiem

Ile wart jest pracownik? Tyle co telefon do biura zatrudnienia albo do łowcy głów. – Nie podoba się, drzwi otwarte – mówiła znana mi prezeska i ostrzegała: – Tam czeka pięciu na twoje miejsce.

Od „Solidarności” do gospodarczej świetności

W poprzednią niedzielę udało mi się posłuchać koncertu Fisha, lidera grupy Marillion, legendy rocka z lat 80. Trasa artysty jest zdecydowanie wspomnieniowa, bo głównym jej elementem jest 30. rocznica wydania najsławniejszej płyty „Misplaced Childhood".
Z ostatniej chwili
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
common