Tutaj jesteś: ekonomia » Opinie

Blogi ekonomiczne

Blogi Ekonomiczne

Budapeszt w Warszawie

Trzy–czterolatek, którego rodzice uczą samodzielnego mycia rąk pod kranem, w kilka tygodni pojmuje, że gdy pokrętło się przykręci, woda płynie mniejszym strumieniem. Politykom zrozumienie tej zależności zajmuje dużo więcej czasu.

Blogi Ekonomiczne

Zakupy poczekają na koniec zakazu handlu w niedzielę

Widzę trzy klucze do rozwiązania zagadki, gdzie się podziali klienci na sprzęt AGD. W tym gronie jest dwa razy zakaz handlu w niedzielę i raz rynek pracy. 500+ w moim odczuciu jest tylko wisienką na torcie w pustym sklepie.

Blogi Ekonomiczne

Rząd ma zbyt wiele portfeli

Co by było, gdyby rząd planował nowy krajowy fundusz budowy chodników i ścieżek rowerowych zasilany z dziesięciozłotowego narzutu na każdą sprzedaną w Polsce parę butów i oponę rowerową?

Komentarz

Ile wart jest pracownik? Tyle co telefon do biura zatrudnienia albo do łowcy głów. – Nie podoba się, drzwi otwarte – mówiła znana mi prezeska i ostrzegała: – Tam czeka pięciu na twoje miejsce.

Felieton

Ustawiony w centrum Warszawy zegar pokazał właśnie, że nasz dług publiczny przekroczył bilion złotych. Zegar ustawił tam znany gospodarczy szkodnik Leszek Balcerowicz – zapewne po to, by choć trochę zrehabilitować się za swoje dawne szkodnictwo.

Analiza

„Czarna środa" nie zapowiada rozpadu PO. Ale nie wystarczy przetrwać. Trzeba mieć spójną wizję Polski, plan powrotu do władzy. Z tym ciężej.

Opinie

Jednym z głównych przekazów bukmacherów w Polsce było zdanie: „Jesteśmy legalni, granie u nas jest zgodne z prawem”. Mówienie o tym wcześniej, przed wejściem w życie ustawy, pozbawione było sensu.
autor: Konrad Komarczuk
autor: Witold M. Orłowski
autor: Tomasz Nowakowski
autor: Karmenu Vella
autor: Wiktor Wojciechowski
autor: Witold M. Orłowski

NASZE SERWISY TEMATYCZNE

Bądź na bieżąco - pobierz RSS

common