Tutaj jesteś: ekonomia » Opinie

Blogi ekonomiczne

Blogi Ekonomiczne

Zostawcie w spokoju sędziwą kolejkę

Kolejka na Kasprowy, chluba polskiej sztuki inżynierskiej lat 30. ubiegłego wieku, nie od dziś działa w oparach absurdu.

Blogi Ekonomiczne

Ofiara z kozła nie zatrzyma cen prądu

Hasło z billboardów opozycyjnej Koalicji Obywatelskiej „PiS wziął miliony, a prąd jest drogi jak nigdy" staje się prorocze. I przekonają się o tym zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy partii Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando zapowiedział właśnie, że może się zgodzić na podwyżki cen energii elektrycznej dla użytkowników indywidualnych.

Blogi Ekonomiczne

Konsumenci zagłosują nogami

Paczkomaty szturmem podbijają polski rynek, klienci także je pokochali. Choć jest to forma dostawy zupełnie nieznana w wielu krajach, to u nas chwyciła momentalnie. Nic więc dziwnego, że na rynek właśnie wchodzi kolejny duży gracz.

Komentarz

Ile wart jest pracownik? Tyle co telefon do biura zatrudnienia albo do łowcy głów. – Nie podoba się, drzwi otwarte – mówiła znana mi prezeska i ostrzegała: – Tam czeka pięciu na twoje miejsce.

Felieton

Ustawiony w centrum Warszawy zegar pokazał właśnie, że nasz dług publiczny przekroczył bilion złotych. Zegar ustawił tam znany gospodarczy szkodnik Leszek Balcerowicz – zapewne po to, by choć trochę zrehabilitować się za swoje dawne szkodnictwo.

Analiza

„Czarna środa" nie zapowiada rozpadu PO. Ale nie wystarczy przetrwać. Trzeba mieć spójną wizję Polski, plan powrotu do władzy. Z tym ciężej.

Opinie

Nagroda Darwina" to internetowe wyróżnienie z kategorii czarnego humoru. Przyznawane jest ludziom za doprowadzenie do własnej śmierci w wyjątkowo głupi sposób. Np. przez zaglądanie do lufy pistoletu i pociągnięcie za spust, żeby sprawdzić, czy jest on naładowany.
autor: Andrzej Malinowski
autor: Dariusz Maciej Grabowski
autor: Witold M. Orłowski
autor: Rafał Trzeciakowski
autor: Hubert A. Janiszewski
autor: Andrzej Malinowski
autor: Paweł Wojciechowski
autor: Marcin Jaskowski
autor: Witold M. Orłowski

NASZE SERWISY TEMATYCZNE

Bądź na bieżąco - pobierz RSS

common