Tutaj jesteś: ekonomia » Opinie

Blogi ekonomiczne

Blogi Ekonomiczne

Rynkiem finansowym rządzą chciwość i pieniądz

Seria złych informacji napływa ostatnio w sprawie GetBacku, windykacyjnej firmy, która najpierw sprzedała drobnym inwestorom swoje obligacje warte ponad 2 mld zł, a chwilę później straciła płynność i znalazła się w postępowaniu układowym.

Blogi Ekonomiczne

Przegrana wojna hazardowa

W zeszłym roku nastąpiła rewolucja na polskim rynku bukmacherskim. Resort finansów uruchomił rejestr domen zakazanych, do którego wpisano strony proponujące zakłady i gry hazardowe bez wymaganej licencji.

Blogi Ekonomiczne

Warszawa mądra po szkodzie?

Każdemu zdarzyło się usłyszeć, a może nawet powiedzieć: „A nie mówiłem?". Takie słowa cisną się na usta po potyczce, jaką stoczyły prywatne firmy na rynku odpadów ze stołecznym ratuszem.

Komentarz

Ile wart jest pracownik? Tyle co telefon do biura zatrudnienia albo do łowcy głów. – Nie podoba się, drzwi otwarte – mówiła znana mi prezeska i ostrzegała: – Tam czeka pięciu na twoje miejsce.

Felieton

Ustawiony w centrum Warszawy zegar pokazał właśnie, że nasz dług publiczny przekroczył bilion złotych. Zegar ustawił tam znany gospodarczy szkodnik Leszek Balcerowicz – zapewne po to, by choć trochę zrehabilitować się za swoje dawne szkodnictwo.

Analiza

„Czarna środa" nie zapowiada rozpadu PO. Ale nie wystarczy przetrwać. Trzeba mieć spójną wizję Polski, plan powrotu do władzy. Z tym ciężej.

Opinie

Najważniejszym zadaniem powinno być przywrócenie całościowego myślenia 
o systemie podatkowym i wzajemnych relacjach między poszczególnymi daninami.
autor: Dariusz Maciej Grabowski
autor: Witold M. Orłowski
autor: Jerzy Kwieciński
autor: Witold M. Orłowski
autor: Aleksander Dombrowski
autor: Robert Gwiazdowski
autor: Łukasz Kozłowski
autor: Witold M. Orłowski

NASZE SERWISY TEMATYCZNE

Bądź na bieżąco - pobierz RSS

common