Tutaj jesteś: ekonomia » Opinie

Blogi ekonomiczne

Blogi Ekonomiczne

Kierowcy znowu dostaną po kieszeni

Właściciele stacji paliw mogą zacierać ręce, bo ten biznes kręci się teraz wyjątkowo szybko.

Blogi Ekonomiczne

Zataczający się transatlantyk

Czytam wnioski płynące z barometru prezesów „Rzeczpospolitej" i włos jeży mi się na głowie: w ciągu minionych 12 miesięcy wymieniona została niemal połowa szefów dużych państwowych firm. I to nie uwzględniając menedżerów pełniących w międzyczasie obowiązki prezesa.

Blogi Ekonomiczne

Takiej szansy pradziadkowie nie mieli

Dziś jesteśmy sześć razy bogatsi niż nasi pradziadkowie w 1918 r., a trzy czwarte nowego dobrobytu zbudowaliśmy w ciągu ostatnich trzech dekad – piszą na łamach „Rzeczpospolitej" dwaj 30-latkowie, polscy ekonomiści robiący karierę na renomowanych brytyjskich uczelniach.

Komentarz

Ile wart jest pracownik? Tyle co telefon do biura zatrudnienia albo do łowcy głów. – Nie podoba się, drzwi otwarte – mówiła znana mi prezeska i ostrzegała: – Tam czeka pięciu na twoje miejsce.

Felieton

Ustawiony w centrum Warszawy zegar pokazał właśnie, że nasz dług publiczny przekroczył bilion złotych. Zegar ustawił tam znany gospodarczy szkodnik Leszek Balcerowicz – zapewne po to, by choć trochę zrehabilitować się za swoje dawne szkodnictwo.

Analiza

„Czarna środa" nie zapowiada rozpadu PO. Ale nie wystarczy przetrwać. Trzeba mieć spójną wizję Polski, plan powrotu do władzy. Z tym ciężej.

Opinie

Każdy widział przykuwające uwagę pokazy, gdy tysiące klocków domina ułożonych w misterne wzory przewracały się jeden po drugim. Niesamowite widowisko. Niestety, w innej, złowrogiej formie funkcjonuje ono wśród polskich przedsiębiorców.
autor: Andrzej Malinowski
autor: Witold M. Orłowski
autor: Joanna Tomicka-Zawora
autor: Janusz Jankowiak
autor: Andrzej Malinowski
autor: Rafał Trzeciakowski
autor: Janusz Jankowiak

NASZE SERWISY TEMATYCZNE

Bądź na bieżąco - pobierz RSS

common