Tutaj jesteś: ekonomia » Opinie

Blogi ekonomiczne

Blogi Ekonomiczne

Wystarczy już państwa w bankowości

mBank powinien trafić w prywatne ręce, nawet gdyby miały to być ręce zagraniczne. Zachowanie konkurencji i niezwiększanie ryzyk w sektorze bankowym są ważniejsze od repolonizacji.

Blogi Ekonomiczne

Manna zamiast kiełbasy

Politycy sprawiają wrażenie, jakby nie rozglądali się ostatnio wokół siebie. Brexit, wojny handlowe Donalda Trumpa, tracąca impet gospodarka Unii – w kumulacji niesprzyjających okoliczności Polska nie ma raczej szans na zachowanie statusu „zielonej wyspy". Jakim cudem sfinansują więc wyborcze obietnice?

Blogi Ekonomiczne

Najbardziej irytująca waluta na świecie

Przez ponad dziesięć lat tysiące dłużników hipotecznych w Polsce z niepokojem przyglądały się skokom kursu franka i z ulgą przyjmowały okresy spadku jego wartości. Po wyroku TSUE mogą zacząć reagować na jego zmiany już mniej emocjonalnie.

Komentarz

Ile wart jest pracownik? Tyle co telefon do biura zatrudnienia albo do łowcy głów. – Nie podoba się, drzwi otwarte – mówiła znana mi prezeska i ostrzegała: – Tam czeka pięciu na twoje miejsce.

Felieton

Ustawiony w centrum Warszawy zegar pokazał właśnie, że nasz dług publiczny przekroczył bilion złotych. Zegar ustawił tam znany gospodarczy szkodnik Leszek Balcerowicz – zapewne po to, by choć trochę zrehabilitować się za swoje dawne szkodnictwo.

Analiza

„Czarna środa" nie zapowiada rozpadu PO. Ale nie wystarczy przetrwać. Trzeba mieć spójną wizję Polski, plan powrotu do władzy. Z tym ciężej.

Opinie

Któż by przypuszczał, że tak specjalistyczny temat jak przejrzystość podatkowa kiedykolwiek zetknie się z popkulturą. Jednak otrzymał twarz Meryl Streep, Antonio Banderasa i Gary'ego Oldmana.
autor: Paweł Dariusz Wiśniewski
autor: Damian Olko
autor: Tomasz Młynarski
autor: Andrzej Stec
autor: Andrzej Malinowski
autor: Witold M. Orłowski
autor: Grzegorz W. Kołodko
autor: Andrzej Malinowski
autor: Leon Podkaminer

NASZE SERWISY TEMATYCZNE

Bądź na bieżąco - pobierz RSS

common