Tutaj jesteś: ekonomia » Opinie

Blogi ekonomiczne

Blogi Ekonomiczne

Uber: decydujące starcie

W przypadku przewozu osób wszystkich powinno obowiązywać to samo prawo, a kierowcom należy się sprawiedliwe traktowanie. Tym bardziej że firmy taksówkarskie płacą podatki w Polsce, a Uber – nie.

Blogi Ekonomiczne

Prezesie, prokurator czeka

Nikt nie chce siedzieć za ołówki. Dlatego polowanie na byłych szefów państwowych spółek zniechęci dobrych menedżerów do pracy w tym sektorze. Ze szkodą dla całej gospodarki.

Blogi Ekonomiczne

Homary z półki, ale lepsze niż żadne

Umowa na nowe wyrzutnie nie wygląda imponująco, ale w końcu do wojska trafi nowoczesne uzbrojenie. Pozostaje liczyć, że przy realizacji kolejnych programów udział naszej zbrojeniówki będzie już znaczący.

Komentarz

Ile wart jest pracownik? Tyle co telefon do biura zatrudnienia albo do łowcy głów. – Nie podoba się, drzwi otwarte – mówiła znana mi prezeska i ostrzegała: – Tam czeka pięciu na twoje miejsce.

Felieton

Ustawiony w centrum Warszawy zegar pokazał właśnie, że nasz dług publiczny przekroczył bilion złotych. Zegar ustawił tam znany gospodarczy szkodnik Leszek Balcerowicz – zapewne po to, by choć trochę zrehabilitować się za swoje dawne szkodnictwo.

Analiza

„Czarna środa" nie zapowiada rozpadu PO. Ale nie wystarczy przetrwać. Trzeba mieć spójną wizję Polski, plan powrotu do władzy. Z tym ciężej.

Opinie

Nasi posłowie są ludźmi o różnorodnych zamiłowaniach. Ostatnio na przykład ujawnili się amatorzy literatury angielskiej. Amatorzy to mało. Prawdziwa grupa rekonstrukcyjna!
autor: Andrzej Malinowski
autor: Krzysztof Jaroszyński
autor: Witold M. Orłowski
autor: Krzysztof Jaroszyński
autor: Andrzej Malinowski
autor: Stanisław Gomułka
autor: Witold M. Orłowski

NASZE SERWISY TEMATYCZNE

Bądź na bieżąco - pobierz RSS

common