Tutaj jesteś: ekonomia » Finanse

Finanse

Kijów porozumiał się z zagranicznymi wierzycielami. Wyjątkiem jest Rosja.
Rozważamy przejęcie dwóch małych banków, a wciąż możliwe są również dwie duże transakcje, w których uczestniczy PZU - mówi „Rzeczpospolitej” Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku
Trudna sytuacja kopalń zmusza banki do odpisów, które zmniejszą ich zyski. Ale sektor pozostanie stabilny.

Komentarze i Opinie

Program Dostępność+ już działa

Zmiany legislacyjne są ważne, ale dostępności nie zadekretujemy prawem. Ona sama powinna być postrzegana jako prawo – prawo każdego z nas do niezależnego i godnego życia – pisze minister inwestycji i rozwoju.

Groźny rozrost sektora państwowego

Zmonopolizowanie produkcji pojazdów szynowych i autobusów przez państwo będzie musiało negatywnie wpłynąć na sytuację poddostawców – pisze ekspert.

Giełda

Chiński właściciel Volvo Cars zatrudnił 3 banki inwestycyjne, aby przygotowały jej debiut giełdowy (IPO) w tym roku; może uzyskać kapitalizację 16-30 mld dolarów (13-25 mld euro) — ujawniła osoba znająca sprawę.

Banki

W przypadku kredytów hipotecznych we frankach z lutego 2007 r., suma zapłaconych rat, jest nadal niższa niż w przypadku kredytów w złotych, zaciąganych w tym samym okresie.

Ubezpieczenia

Rządowy plan przebudowy systemu oszczędzania na emeryturę ma wciąż dużo znaków zapytania. A eksperci skrajnie różnią się w ocenach.

Emerytura

Marzysz o spaniu w stogu siana? Albo na piaszczystej plaży? Jeżeli nie masz pod ręką oryginałów wystarczy zanurzyć się w pościeli, która imituje te miejsca. Pomysł Gosi i Marcina Dziembajów, grafików ze Szczecina zamienił się w całkiem sporą produkcję, a inspiracją był powrót do wspomnień z dzieciństwa.

Biznes

O 45 procent wzrosła rok do roku liczba wniosków o polubowne zakończenie reklamacji, które w pierwszym półroczu wpłynęły do niemieckiego Organu Arbitrażowego do spraw Przewozów Pasażerskich

Moje Pieniądze

Osiem towarzystw wprowadziło już bezpośrednią likwidację szkód. Badania pokazują, 
że klienci cenią taką metodę, wybierając polisę komunikacyjną.
Z ostatniej chwili
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Giełda
Statystyka
Waluty
Surowce

Wzrosty

brak danych

Spadki

brak danych
Liczba spółek rosnących:
Liczba spółek malejących:
Liczba spółek bez zmian:
Obroty:

NASZE SERWISY TEMATYCZNE

Bądź na bieżąco - pobierz RSS

excepiton
common