Tutaj jesteś: ekonomia » Biznes

Biznes

Zakończona w tym roku formalna integracja państwowego przemysłu obronnego nie gwarantuje sukcesu Polskiej Grupie Zbrojeniowej
Gruntownie przebudowana Agencja Mienia Wojskowego pomoże rządowi i firmom w eksporcie polskiej broni.
Nowe technologie pozwalają odkrywać złoża i skuteczniej wydobywać surowiec z już eksploatowanych.

Felieton

Dług prawie jak narkotyk

Ustawiony w centrum Warszawy zegar pokazał właśnie, że nasz dług publiczny przekroczył bilion złotych. Zegar ustawił tam znany gospodarczy szkodnik Leszek Balcerowicz – zapewne po to, by choć trochę zrehabilitować się za swoje dawne szkodnictwo.

Witold M. Orłowski: Nieprzewidywalność

To, co rok temu wydawało się niemożliwe do wyobrażenia, dziś stało się faktem.

Gospodarka

Dochody podatkowe w przyszłym roku mają być o 8,9 proc. wyższe niż przewidywane ich wykonanie w tym roku – szacuje Ministerstwo Finansów w uzasadnieniu do projektu ustawy budżetowej na 2017 r.

Fundusze Unijne

Przedsiębiorcy mogą już ubiegać się o wsparcie z Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych w ramach planu Junckera - mówi prezes BGK Dariusz Kacprzyk.

Media i Internet

LinkedIn Corp. serwis społecznościowy dla profesjonalistów i osób poszukujących lepszej pracy to kolejna spółka technologiczna, która nie spełniła oczekiwań inwestorów spodziewających się szybkiego wzrostu obrotów firmy.

Transport

Loty z nowego stambulskiego lotniska będą ograniczone wiosną i pod koniec lata. Powód? Drogi podejścia samolotów znalazły się na szlakach migracyjnych ptaków

Motoryzacja

Elektryczna Tesla Model S kierowana przez komputer wpadła pod ciężarówkę. Kierowca zginął na miejscu. Amerykańskie władze wszczęły w tej sprawie dochodzenie, które może zakończyć się wezwaniem do serwisu 25 tys. samochodów.

Żywność

Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wyizolowali z jabłek szczep drożdży wykorzystany w produkcji piwa rzemieślniczego BioWar.
common