14-01-2018 Jerzy Haszczyński

Wielka koalicja bardziej socjaldemokratyczna

Czwarta kadencja Angeli Merkel już prawie pewna. W sprawach ważnych dla Polski nowa wielka koalicja byłaby jednak bardziej socjaldemokratyczna, czyli gorsza.

03-01-2018 Witold M. Orłowski

Apel o euro

Rzeczpospolita" rozpoczęła rok z hukiem, od listu otwartego, czyli apelu do rządu o podjęcie prac nad wprowadzeniem euro. Jako jeden z sygnatariuszy apelu miałem przyjemność od razu zetknąć się ze sceptycznymi lub ironicznymi komentarzami na temat jego sensowności. Przecież Prezes oświadczył, że nie ma co wprowadzać euro do czasu gospodarczego dogonienia Niemiec, premier jak najstaranniej unikał w exposé tego tematu, a NBP demonstracyjnie zlikwidował swoje Biuro ds. Integracji ze Strefą Euro.

27-12-2017 Jarosław Gugała

Upadek etosu

Kompetentnych, odpowiedzialnych, obiektywnych i niezacietrzewionych mediów nie dostaniemy w prezencie pod choinkę. Sami też ich nie zbudujemy, jeśli najpierw nie uświadomimy sobie, jak bardzo są nam wszystkim potrzebne – pisze dziennikarz.

19-12-2017 Michał Płociński

Wyszyński. Drogowskaz nadziei i miłości

Anna Rastawicka Instytut Prymasa Wyszyńskiego. W latach 1969–1981 pracowała w Sekretariacie Prymasa Polski.

05-12-2017 Marek Kozubal

Zagrywki Macierewicza

Szef MON stara się wyciszać konflikt z prezydentem Andrzejem Dudą. Ale ciągle stosuje metodę kija i marchewki.

20-05-2016 Rafał Tomański

Cyfrowi czerwonogwardziści

16 maja minęło pół wieku od wybuchu rewolucji kulturalnej w Chinach. Okazuje się, że duch hunwejbinów wciąż jest obecny.

19-05-2016 Rafał Tomański

Chińczycy przepisują konstytucję podczas nocy poślubnej

Nie wszyscy i nie całą, ale fakt jest i tak dość szokujący.

17-03-2016 Rafał Tomański

Czy Koreę czeka los Europy w kwestii uchodźców?

Korea Południowa wciąż nie traci wiarę w możliwość zjednoczenia kraju. Władze Północy co prawda nie dają na taki scenariusz nadziei, jednak należy być przygotowanym na każdą ewentualność.

04-01-2016 Wojciech Czabanowski

Niedźwiedzia przysługa

Już niebawem Komisja Europejska debatować będzie o sytuacji w Polsce. Nie zaskakuje oburzenie Prawa i Sprawiedliwości, jednak podnoszenie sprawy sytuacji wewnętrznej Polski w Brukseli najbardziej może zaszkodzić opozycji.

17-09-2015 Rafał Tomański

Zbyt wiele hałasu

Tocząca się w sejmie RP debata na temat uchodźców nie pozwala pozostać obojętnym na wygłaszane przez parlamentarzystów poglądy.

Najczęściej czytane
Z ostatniej chwili
Najlepiej oceniane
Tu nas znajdziesz: DO GÓRY

common