Plus Minus

Waldemar Kuczyński, minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, doradca w rządzie Jerzego Buzka: Reformy, które przeprowadzał rząd Buzka, były ustalane na zasadzie wrzutek. Ktoś przychodził i mówił: „Jerzy, może to". 
I premier mówił: „Dobrze". Gdyby ktoś nad tym panował, to rozłożyłby je w czasie.
Psychologia stała się rodzajem kultu samego siebie. 
Jej przekaz brzmi: wszystko opiera się na tobie, całe zło pochodzi z rodziny, 
a pozytywna przyszłość zależy od ustawienia twego „ja" w stosunku do innych, 
przy czym masz pełną wolność wyboru - mówi Paul C. Vitz, amerykański psycholog
Antonio Socci | Kiedy Bergoglio został wybrany na papieża, byłem w euforii. Miałem ogromną nadzieję, że uczyni Kościół skromniejszym, uporządkuje 
i zdyscyplinuje kurię. Tymczasem do tej pory dokonuje niemal wyłącznie dzieła zniszczenia.
25-10-2018 Marcin Łuniewski

Kiedy pozabijamy się o ryby

Zmiany klimatyczne i nadmierne połowy ryb mogą doprowadzić do krwawych międzynarodowych konfliktów. Obecnie z rybołówstwa żyje 800 mln ludzi.

25-10-2018 Piotr Zaremba

Prawie remis, powyborcze dreptanie

Prawo i Sprawiedliwość, które prawie przegrywało w poniedziałek, we wtorek świętowało już wielki sukces w wyborach samorządowych. Zwycięstwo zwycięstwem, ale oba obozy – rządowy i opozycja – dostały od wyborców poważne sygnały ostrzegawcze.

25-10-2018 Małgorzata Piwowar

Marks rozmieniony na drobne

Sztuka coraz bardziej staje się biznesem, towarem rządzącym się takimi samymi prawami jak sprzedaż samochodów. Doszło do tego, że po śmierci artystów pojawia się więcej prac niż za ich życia - zwraca uwagę Krzysztof M. Bednarski w rozmowie z Małgorzatą Piwowar .

25-10-2018 Martyna Jakubowicz

Odetchnąć przy Muminkach

Poleca gość "Plus Minus" - wokalistka i gitarzystka Martyna Jakubowicz.

25-10-2018 Jarema Piekutowski

Nie ma jeszcze takiej dyskoteki

Pablopavo ma rację we wkładce do swojej nowej płyty: nie ma takiej dyskoteki, w której będziemy tańczyć przy piosenkach z „Marginala". I ma rację po raz drugi, kiedy mówi, że taką dyskotekę należy sobie wyobrazić lub zbudować.

25-10-2018 Marzena Tarkowska

Love Story na wojnie

Wysiadając w Puri albo na głównym placu 
w Katmandu, wie się więcej o sobie niż po pięciu latach sypiania w jednym łóżku" – pisze Grażyna Jagielska, dziennikarka i żona reportera wojennego Wojciecha Jagielskiego. Początek jej autobiograficznej powieści „Miłość z kamienia" pozornie otwiera sielanka, w której główne miejsce zajmuje symbiotyczna relacja z mężem, ale w głębi czai się dramat.

25-10-2018 Michał Zacharzewski

Awans społeczny na dnie wraku

Ostatnie 200 lat przyniosło olbrzymi skok cywilizacyjny. A mimo to na ziemi wciąż panuje głód, toczą się wojny, a jedni ludzie uważają się za lepszych od innych ze względu na rasę, wiarę czy preferencje seksualne. Według autorów gry „Deep Sky Derelicts" z fińskiej firmy Snowhound Games w odległej przyszłości wcale nie będzie lepiej.

25-10-2018 Bartosz Brzyski

Kobiety, które sieją chaos

Drugi sezon „Ozark" daje nam wszelkie prawo, by nazwać serial mocnym kandydatem na następcę legendarnego „Breaking Bad". A to dlatego, że we wspomnianych produkcjach przemiana postaci jest wyraźnie dostrzegalna dopiero z perspektywy kolejnych sezonów.

25-10-2018 Marcin Kube

Wszystko co ważne o Wilnie

To zadziwiające, a jednocześnie zawstydzające, jak niewiele wiemy o naszym sąsiedzie, z którym łączy nas długa wspólna przeszłość. Wzajemna niechęć częściowo wynika z zaszłości historycznych, ale nie da się wszystkiego ciągle tłumaczyć tzw. buntem Żeligowskiego i siłowym zajęciem Wilna przed blisko stu laty.

25-10-2018 Paweł Szaniawski

Mój głos zgrzyta mi w uszach

Nie lubię papierowych, czarno-białych postaci albo seryjnych morderców zabijających bez powodu. Wolę takie sytuacje, kiedy działanie bohaterów da się logicznie uzasadnić, niemal mogę sobie wyobrazić siebie na miejscu złego bohatera – mówił Harlan Coben, autor światowych bestsellerów.

Najczęściej czytane
Z ostatniej chwili
Najlepiej ocenianeKontakt z redakcją

Jeśli chcieliby Państwo podzielić z nami swoją opinią na temat tekstów z dodatku, zasygnalizować tematykę, którą moglibyśmy się zająć prosimy o kontakt pod adresem: plusminus@rp.pl
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
common