Plus Minus

Waldemar Kuczyński, minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, doradca w rządzie Jerzego Buzka: Reformy, które przeprowadzał rząd Buzka, były ustalane na zasadzie wrzutek. Ktoś przychodził i mówił: „Jerzy, może to". 
I premier mówił: „Dobrze". Gdyby ktoś nad tym panował, to rozłożyłby je w czasie.
Psychologia stała się rodzajem kultu samego siebie. 
Jej przekaz brzmi: wszystko opiera się na tobie, całe zło pochodzi z rodziny, 
a pozytywna przyszłość zależy od ustawienia twego „ja" w stosunku do innych, 
przy czym masz pełną wolność wyboru - mówi Paul C. Vitz, amerykański psycholog
Antonio Socci | Kiedy Bergoglio został wybrany na papieża, byłem w euforii. Miałem ogromną nadzieję, że uczyni Kościół skromniejszym, uporządkuje 
i zdyscyplinuje kurię. Tymczasem do tej pory dokonuje niemal wyłącznie dzieła zniszczenia.
01-08-2019 Nikki Meredith

Te dzieciaki dostały kręćka

Nazywał się Charles Manson i wyglądał jak James Dean, taki twardziel po przejściach. 
Pat o mało co nie zemdlała z zachwytu. Tej nocy kochali się i Charlie wyznał jej, że jest piękna.

01-08-2019 Jacek Marczyński

boski głos syna Piekarza

Luciano Pavarotti miał najpiękniejszy głos w XX wieku i uśmiech, którym zdobywał sympatię tłumów. Machina show-biznesu korzystała z tego bezbłędnie, a w stosunku do niego często bezlitośnie.

01-08-2019 Tomasz Michniewicz

Ludowość mieszczucha

Podróżnik i reportażysta Tomasz Michniewicz poleca w Plusie Minusie: Reporterskie podróżowanie po świecie ma to do siebie, że spędza się połowę życia w samolotach i hotelach, więc mam czas na bezruch i rozmyślania, którego większości z nas w dzisiejszym biegu brakuje. A nic tak tych rozmyślań nie napędza, jak dobrze ukierunkowane popchnięcie od strony dzieła kultury.

01-08-2019 Rafał Glapiak

Sekrety i kłamstwa

Złośliwi powiedzieliby, że drugi sezon „Wielkich kłamstewek" powstał tylko po to, by Meryl Streep, wcielająca się w rolę Mary Louise – teściowej jednej z bohaterek przyjeżdżającej do nadmorskiego miasteczka, by zawalczyć o dobre imię tragicznie zmarłego syna – mogła po raz kolejny zgarnąć wszelkie możliwe nagrody. Nie jest to oczywiście jedyny powód, choć aktorka rzeczywiście ma szansę rozbić bank.

01-08-2019 Michał Zacharzewski

Kto wygra złotą patelnię

Kiedyś gotowanie wydawało się żmudnym obowiązkiem, niezbyt prestiżową pracą dla osób z niższych warstw społecznych. Dziś najlepsi kucharze są celebrytami i mają własne programy telewizyjne, a młodzi ludzie widzą swoją przyszłość w branży restauracyjnej. I to właśnie dla nich powstała polska gra komputerowa „Cooking Simulator – Symulator gotowania". Całkiem przyjemna zręcznościówka, z której sporo można się nauczyć, a także poczuć klimat pracy w gastronomii.

01-08-2019 Damian Piwowarczyk

Beznadzieja za gardło łapie

"Zostaje w domu" – pisze Marcin Świetlicki w swym nowym tomie „Ale o co ci chodzi?", a czytelnik może mu wtórować: Tak, jesteśmy w domu. 
Poeta bowiem dociąża swoje wiersze rekwizytami, które znamy z jego poprzednich książek. Są tu spacery po zamęczonym turystami Krakowie. Jest surowa czułość dla całego świata i psa poety, któremu aplikuje leki na padaczkę. Są burze, dzwonki tramwajów, plamy na podłodze. Są postaci, które kiedyś były kolegami ze studiów, a dzisiaj są fantomami z mediów. Jest i Polska z jej upiorną rzeczywistością społeczno-emocjonalną. Do wierszy dochodzą rysunki Marcina Maciejowskiego, krakowskiego malarza, którego szkice, a to dialogują z wierszami, a to żyją swoim życiem, portretując codzienność obydwu twórców.

01-08-2019 Małgorzata Piwowar

Choroba, Cracovia i duchy

Trzeci dziennik" Jerzego Pilcha nie zaskoczy ani miłośników tego autora, ani sceptyków. Może być za to pożyteczną lekturą dla wchodzących w smugę cienia. I choć poprzednie dwa dzienniki przyniosły więcej ciekawych i zaskakujących refleksji niż ostatni tom, to i ten ma swoje zalety.

01-08-2019 Katarzyna Płachta

Bujany fotel rocka

Let's Rock" to już dziewiąty album The Black Keys, choć niektórzy nie wierzyli, że w ogóle powstanie – aż pięć lat trwała przerwa nagraniowa amerykańskiego duetu. Muzycy angażowali się w odrębne projekty, kilkakrotnie przewidywano rozpad zespołu, a o nieudanej premierze ostatniego albumu „Turn Blue" z 2014 r. chcieli zapomnieć nawet najwierniejsi fani. Po cichu wierzyli jednak, że nadejdzie album, który odświeży i wprowadzi muzyków na właściwe tory, które wyznaczyli sobie 18 lat temu w Ohio. Pełnoletniość nie pomogła jednak The Black Keys.

01-08-2019 Łukasz Majchrzyk

Ludzie potrzebują nadziei

Mamy dostęp do wszystkiego, a ludzie w moim wieku gubią sens, wypalają się w pracy, rozpadają się ich związki. Mnóstwo moich przyjaciół, znajomych zderza się z rzeczywistością, która ich dołuje. Szukają dróg wyjścia - mówi Dariusz „Maleo" Malejonek, muzyk.

01-08-2019 Janusz Pindera

Usypianie demonów

28-letni Rosjanin Maksym Dadaszew zmarł we wtorek 23 lipca. Argentyńczyk Hugo Santillan w czwartek. 
Obaj stracili życie w wyniku obrażeń doznanych w walkach, które stoczyli kilka dni wcześniej. Śmierć w ringu spowszedniała, już nie robi takiego wrażenia jak kiedyś.

1 ...9 10 11 12 13 14 15
Następna
Najczęściej czytane
Z ostatniej chwili
Najlepiej ocenianeKontakt z redakcją

Jeśli chcieliby Państwo podzielić z nami swoją opinią na temat tekstów z dodatku, zasygnalizować tematykę, którą moglibyśmy się zająć prosimy o kontakt pod adresem: plusminus@rp.pl
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
common