Plus Minus

Waldemar Kuczyński, minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, doradca w rządzie Jerzego Buzka: Reformy, które przeprowadzał rząd Buzka, były ustalane na zasadzie wrzutek. Ktoś przychodził i mówił: „Jerzy, może to". 
I premier mówił: „Dobrze". Gdyby ktoś nad tym panował, to rozłożyłby je w czasie.
Psychologia stała się rodzajem kultu samego siebie. 
Jej przekaz brzmi: wszystko opiera się na tobie, całe zło pochodzi z rodziny, 
a pozytywna przyszłość zależy od ustawienia twego „ja" w stosunku do innych, 
przy czym masz pełną wolność wyboru - mówi Paul C. Vitz, amerykański psycholog
Antonio Socci | Kiedy Bergoglio został wybrany na papieża, byłem w euforii. Miałem ogromną nadzieję, że uczyni Kościół skromniejszym, uporządkuje 
i zdyscyplinuje kurię. Tymczasem do tej pory dokonuje niemal wyłącznie dzieła zniszczenia.
16-08-2018 Mirosław Owczarek

Rysuje Mirosław Owczarek

16-08-2018 Janusz Kapusta

Rysuje Janusz Kapusta

16-08-2018 Marcin Kube

Studium zabijanego miasta

W pewnym muzułmańskim mieście, gdzieś w drugiej połowie XX wieku, żyją sobie Nadia i Saeed. Nadia to młoda dziewczyna pracująca w towarzystwie ubezpieczeniowym. Dosyć wyzwolona jak na obowiązującą kulturę, przez co popada w konflikt ze swoją religijną rodziną. Wyprowadza się do mieszkania w biednej dzielnicy i zaczyna samodzielne życie. A że jest młoda i ładna, to nieustannie musi się zmagać z chamskimi zaczepkami mężczyzn na ulicach.

16-08-2018 Maciej J. Nowak

Delicje, rocznik 1929

Klasyków polskiego felietonu jest wielu. Trudno wymierzyć i jednoznacznie stwierdzić, kto dzierży palmę pierwszeństwa. Poza Stefanem Kisielewskim w czołówce niewątpliwie znajduje się Antoni Słonimski. Obecnie często postrzega się go przez pryzmat wierszy i zaangażowania politycznego. Warto jednak pamiętać o tym, że był to mistrz słowa.

16-08-2018 Michał Zacharzewski

Cuda uśmiechniętego mięśniaka

Kto liczył na przeżycia duchowe, srogo się „Samsonem" zawiedzie. To nie kolejna „Pasja" ani nawet „Maria Magdalena". Dla twórców filmu punktem odniesienia był raczej „Hercules", w którym świetnie zbudowany Dwayne Johnson gromił olbrzymią armię. Taylor James też imponuje muskulaturą, a na ekranie dokonuje cudów. Prowadzi go jednak Bóg, a nie marzenie o sławie.

16-08-2018 Łukasz Lubański

Przerażający rynek mody

Co zrobiło na mnie wrażenie w ostatnim czasie? Jeśli chodzi o książki – pierwsza z nich to wydana w ubiegłym roku „Miłość" Ignacego Karpowicza, powieść o samotności i uczuciach, snująca się w trzech, niby niepowiązanych ze sobą częściach. Drugą książką jest „Purezento" Joanny Bator, do której powieści często wracam, jako że bardzo lubię jej język i styl.

16-08-2018 Michał Płociński

Ania z postępowego wzgórza

Wierność literackiemu pierwowzorowi zanika z odcinka na odcinek, a drugi sezon jest już swobodną wariacją na temat krnąbrnej, rudowłosej sieroty z Avonlea. Ale skoro „Ania z Zielonego Wzgórza" doczekała się już tylu ekranizacji (łącznie z japońskim anime!), to oczywiste było, że w czasach serialowej rewolucji można się spodziewać czegoś... rewolucyjnego.

16-08-2018 Jan Maciejewski

W cieniu nadciągającej komety

Może niepotrzebnie obawiamy się nadejścia katastrofy, bo na Zachodzie już dawno się ona wydarzyła?

16-08-2018 Marcin Kube

Opowiedzieć koniec

Współczesna literatura niczym gąbka nasiąka otaczającym nas poczuciem schyłku. Co się kończy? Wszystko: miłość, rodzina, bezpieczeństwo, kultura 
i zachodnia cywilizacja. Co zostanie? Dobre powieści.

16-08-2018 Michał Szułdrzyński

Pogarda łączy

Nie jest łatwo być przedstawicielem elit III RP. Przekonał się o tym dziennikarz i celebryta, który dostał wyrok za potrącenie na pasach starszej pani.

Poprzednia
1 2 3 4 5 6 7 ...15
Najczęściej czytane
Z ostatniej chwili
Najlepiej ocenianeKontakt z redakcją

Jeśli chcieliby Państwo podzielić z nami swoją opinią na temat tekstów z dodatku, zasygnalizować tematykę, którą moglibyśmy się zająć prosimy o kontakt pod adresem: plusminus@rp.pl
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
common