Historia

Książę Adam Czartoryski jest spokrewniony z hiszpańską rodziną królewską, jest też mistrzem karate i nie zna języka polskiego.
Król Jan III Sobieski powrócił do Wiednia. Po raz pierwszy zagraniczne muzeum prezentuje wystawę o życiu i dokonaniach tego monarchy.
Ziemianie sprzeciwiają się rujnowaniu polskich dworów. Będą dzisiaj demonstrowali przed Kancelarią Prezydenta RP.

Okrucieństwo Majdanka w komiksie

W 75-lecie istnienia Muzeum na Majdanku wydało komiks oparty na relacjach byłych więźniów.

Problem z butami po więźniach

Pracownicy Muzeum Stuthoff zebrali kilkaset kilogramów zniszczonych butów, które znajdowały się poza terenem byłego obozu. Kierownictwo tej placówki zaprzecza, jakoby nie dbało o pamięć po żydowskich ofiarach.

Polski orzeł ze swastyką na aukcji

Niemiecki dom aukcyjny wystawił na sprzedaż srebrnego orła z głowicy sztandaru 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Cena wywoławcza 10 tys. euro.

Nie oddamy logo Solidarności

Związek zawodowy nie ma prawa zakazać używania logo, które jest symbolem uniwersalnego dziedzictwa polskiej Solidarności – mówi w rozmowie z Markiem Kozubalem Basil Kerski dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Poszukiwane arcydzieło w niemieckiej galerii

Dzięki aplikacji ArtSherlock udało się ustalić losy obrazu holenderskiego malarza, który po wojnie wywieźli na wschód sowieccy żołnierze.

Kim była tajemnicza Perła

Wolontariusze Fundacji Dziedzictwa Kulturowego odnaleźli na cmentarzu żydowskim przy ul. Okopowej w Warszawie tabliczkę cementową z namalowaną inskrypcją.

Tajemnice zdjęć z getta i domu Beksińskiego

Na wystawie zorganizowanej w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie będzie można obejrzeć 76 fotografii z getta odkopanych wraz z Archiwum Ringelbluma, a także zdjęcia odnalezione w domu Zdzisława Beksińskiego.

Odbudować pomnik wdzięczności Ameryce

Towarzystwo Jana Karskiego apeluje do radnych Warszawy o odbudowę Pomnika Wdzięczności Ameryce. Proponuje jego lokalizację.

Życie jak scenariusz filmu

Ingmar Bergman był pesymistą nieustannie poszukującym sensu życia i Boga. Wyrażał to w swojej twórczości filmowej, która jest przepełniona spójną wizją człowieka i otaczającego go świata.

Kiedy ekshumacja w Jedwabnem?

Prokurator Krajowa nie podjęła żadnej decyzji w sprawie ekshumacji w Jedwabnem – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Poprzednia
1 2 3 4 5 6 7 ...10
Z ostatniej chwili
Najczęściej czytane
common