Telewizja

Prokuratura ma zbadać okoliczności składania ofert kandydatów w konkursie na szefa telewizji publicznej.
Ten fresk stał się legendą, nie tylko za sprawą twórcy, ale i dalszych swych losów. „Zmartwychwstanie” Piero della Franceski wciąż jest obiektem pielgrzymek miłośników sztuki i bohaterem filmu dokumentalnego.
Program „Chuligan literacki”, który będzie miał we wtorek swoją premierę – trzeba koniecznie obejrzeć. To nie tylko pierwszy program nowej ramówki, ale i prowadzi go nowy szef TVP Kultura – Mateusz Matyszkowicz.

Nostalgia, która stała się doskonałym biznesem

Tęsknota za latami 80. okazała się strzałem w dziesiątkę. Kolejny sezon „Stranger Things" pobił rekord oglądalności Netfliksa.

Przedstawienia z gotową tezą

We flagowym programie publicznej telewizji ilość propozycji nie przechodzi automatycznie w jakość.

Dlaczego „Gra o tron” zmieniła wszystko

Wojciech Engelking, powieściopisarz, publicysta, krytyk

Twórca metafizyki śląskiej

W sobotę 16 lutego Kazimierz Kutz obchodziłby 90. urodziny. Artystę przypomni premiera filmu w TVP Kultura, w którym opowiedział on o swoim życiu.

Kobiety, które sieją chaos

Drugi sezon „Ozark" daje nam wszelkie prawo, by nazwać serial mocnym kandydatem na następcę legendarnego „Breaking Bad". A to dlatego, że we wspomnianych produkcjach przemiana postaci jest wyraźnie dostrzegalna dopiero z perspektywy kolejnych sezonów.

„W garniturach”. Księżniczka wśród prawników

Większość seriali prawniczych ma jedną wspólną cechę: są kompletnie oderwane od realiów. Idealnym tego przykładem była cukierkowa „Magda M.", której bohaterka przez 20 odcinków zmagała się z dylematem: wybrać się na randkę czy też nie? A w wolnych chwilach przypominała sobie o pracy.

Rekord konkursowych spektakli

W piątek rozpoczynają się
Dwa Teatry – Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. 
To już 18. jego edycja.

Fredro z dystansem

W poniedziałkowym Teatrze Telewizji premiera „Pana Jowialskiego”. To udany prezent dla widzów w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru.

Pięć żyć Thomasa Shelby’ego

Sądząc po fejsbukowych zachwytach i internetowych komentarzach, w ciemno można założyć, że serial „Peaky Blinders" zdobył sobie w Polsce grono wiernych fanów.

Prezes kontra Donald

W trzecim sezonie „Ucho Prezesa" rusza w plener. Pojawi się też bohater z Brukseli, a także nowe postaci i nowi aktorzy. Premiera 15 marca.

Poprzednia
1 2 3 4 5 6 7 ...10
Z ostatniej chwili
Najczęściej czytane
common