Muzeum

Po prawie 10 latach od rozpoczęcia budowy w Katarze zostanie otwarte dziś Muzeum Narodowe. Obiekt zaprojektowany przez znanego francuskiego architekta Jeana Nouvela architekturą nawiązuje do róży pustyni
Na terenie wykopalisk archeologicznych w Pompejach ponownie otwarto po pracach konserwatorskich i remontowych teren eleganckiej dzielnicy bogatych mieszkańców miasta
Po kilkuset latach we Florencji ponownie otwarto i udostępniono zwiedzającym przejście między Palazzo Vecchio a Galerią Uffizi. - To historyczne wydarzenie - mówi minister kultury Włoch Dario Franceschini

Takie będzie muzeum Kresów

Ekspozycja Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej będzie przedstawiała ziemie wschodnie jako przestrzeń podlegającą dynamicznym zmianom – ze zmieniającymi się granicami, a także jako miejsce spotkań kulturowych.

Muzeum Narodowe i koniec blamażu

Jerzy Miziołek, szef Muzeum Narodowego w Warszawie, odwołany. Rok po nominacji minister kultury Piotr Gliński wycofał się z niefortunnej decyzji.

Kradzież w Dreźnie. Policja oferuje pół miliona euro nagrody

Śledczy są zdeterminowani, by odnaleźć złodziei, którzy dokonali w Dreźnie zuchwałej kradzieży. Policja zaoferowała pół miliona euro nagrody za wskazówkę, która pomoże wytropić sprawców.

Kompromitacja stulecia

Kradzież skarbów elektora saskiego i króla polskiego Augusta II Mocnego jest wielką kompromitacją muzealnictwa niemieckiego.

Tu mówi Warszawa

Muzeum Historii Polski otrzymało unikalny nadajnik radiowy wykorzystywany do tajnej łączności z Londynem w czasie II wojny światowej.

Możemy się pochwalić naszymi kopalniami

Kopalnia wielicka jest najbardziej na świecie rozpoznawalnym turystycznie miejscem z Polski. To polska światowa marka 
i punkt odniesienia dla innych zabytkowych i turystycznych obiektów górniczych na świecie – mówi Jan Godłowski, dyrektor Muzeum Żup Krakowskich.

Rozbójnicy z Północy i ich kobiety

Nowe muzeum Vikingaliv w Sztokholmie ma zaspokoić, ale i zmienić, naszą wiedzę o epoce wikingów.

Muzeum komputerów

Ponad 200 maszyn, w tym kilkadziesiąt komputerów produkowanych niegdyś w Polsce, można oglądać na pierwszej stałej wystawie otworzonej w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach.

Składają niemiecki czołg

Pasjonaci broni pancernej remontują niemiecki czołg z czasów wojny. Brakuje im części. Kolos trafi do kołobrzeskiego muzeum.

Transfer wielkiej kolekcji

25 czerwca we Wrocławiu 
w Pawilonie Czterech Kopuł otwarte zostanie Muzeum Sztuki Współczesnej.

Poprzednia
1 2 3 4 5 6 7 ...10
Z ostatniej chwili
Najczęściej czytane
common